Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Więcej informacji w Polityce prywatności. Rozumiem.
Zarejestruj swój własny adres już teraz

Miejskie nieruchomości na sprzedaż

2014-01-09 21:41:00 ZJ
Informacje o aktualnych przetargach miejskich nieruchomości w Białogardzie.
Skomentuj / Zobacz komentarze »
comments powered by Disqus
Zobacz popularne artykuły:
 

Przekazanie nowego radiowozu

18 Listopada 2015 godz. 11:52 KPP Białogard / KPP Białogard
W dniu dzisiejszym przy współdofinansowaniu Komendy Głównej Policji i Urzędu Miasta Białogard, Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie otrzymała nowy nieoznakowany radiowóz.                                            Burmistrz Białogardu Pan Krzysztof Bagiński wręczył Komendantowi Powiatowemu Policji w Białogardzie insp. Piotrowi Krakowskiemu kluczyki do nowego KIA Ceed-a. Komendant podziękował w imieniu wszystkich policjantów za przekazanie pojazdu podkreślając, iż nowy radiowóz służył będzie dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta oraz pozwoli funkcjonariuszom jeszcze lepiej wykonywać zadania na rzecz obywateli. Nowa kia ceed w wersji nieoznakowanego policyjnego radiowozu kosztuje około 53 tys. zł. Posiada silnik wysokoprężny o pojemności 1600 cm3 i 136 koni mechanicznych. Wyposażony jest w wspomaganie kierownicy, klimatyzację, poduszki powietrzne i w szereg systemów, które wpływają na bezpieczeństwo jazdy. W uroczystym wręczeniu kluczyków do radiowozów  uczestniczyli również zastąpca Burmistrza Miasta Białogard Małgorzata Stachowiak oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Tadeusz Wożniak. Radiowóz przydzielony został do Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie.                      Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie dziękuje Radzie Miasta Białogard za pomoc w pozyskaniu nowego radiowozu.            ...
 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W SZKOLE W ROGOWIE

18 Listopada 2015 godz. 7:27 gmina-bialogard.pl
   5 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rogowie obchodzono Dzień Postaci z Bajek połączony w przyjęciem uczniów klasy pierwszej do grona czytelników. Bibliotekarze szkolni, Danuta Suska i Tomasz Bohdziewicz, we współpracy z bibliotekarką Biblioteki Gminnej, Moniką Szafran, przygotowali szereg działań popularyzujących czytelnictwo i promujących książkę wśród dzieci.    Dzień rozpoczął się od tworzenia plakatu wskazującego na różnice między bajką a baśnią. Uczniowie klas IV-VI porządkowali cechy gatunkowe bajki i baśni, przypomnieli sobie najważniejszych bajko- i baśniopisarzy oraz tytuły ich dzieł. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III kolorowali ilustracje z baśniowymi postaciami, słuchali czytanych na głos bajek, układali puzzle z bajkowymi bohaterami, rozwiązywali baśniowe zagadki, rysowali portrety swoich ulubionych postaci, czytali fragment starej księgi z baśniami i uzupełniali opowieść o brakujące części zdań „zjedzone” przez myszy, a także słuchali nagrań słuchowisk (audiobooki) opracowanych na podstawie najsłynniejszych baśni.    „Kącik czytelnika” wypełnił się najciekawszymi bajkami i baśniami, a na ścianie czytelni zawisła gazetka przybliżająca uczniom charakter Święta Postaci z Bajek. Na szkolnym korytarzu można było zagrać w „Baśniowego Piotrusia” czy rozwiązać test ze znajomości bajek i baśni.    Pierwszoklasiści przebrani za ulubione postacie z bajek wzięli udział w apelu przygotowanym specjalnie dla nich z okazji pasowania na czytelnika. Akademię rozpoczął występ dziewcząt należących do koła teatralnego. Młode aktorki zaprezentowały bajkę o borsuku. Następnie został odczytany list książki do dzieci, omówiono drogę powstawania książki, odgadywano na podstawie rekwizytów tytuły baśni. Najmłodsi uczniowie wyruszyli balonem do Krainy Baśni oraz bawili się w rybaka i złotą rybkę. Zabawy te przygotowała pani Monika, wykorzystując chustę animacyjną. Na koniec spotkania dzieci zapoznano z zasadami szanowania książki, po czym wręczono im dyplomy pasowania na czytelnika oraz zakładki do książek. Uroczystość przyjęcia nowych czytelników zaszczyciła swoją obecnością dyrektor szkoły, Elżbieta Trzcińska.   Danuta Suska   ...
 

Ukradzioną kartą bankową zapłacili za zakupy.

20 Listopada 2015 godz. 16:02 KPP Białogard / KPP Białogard
Białogardzcy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców, którzy ukradli poszkodowanemu saszetkę z dokumentami i kartą bankomatową. Następnie posługując się ukradzioną kartą w jednym ze sklepów zapłacili za zakupy.                                    Obaj mieszkańcy powiatu białogardzkiego usłyszeli już zarzuty. Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie. W środę pracownik jednej z firm kominiarskich przeprowadzał odbiór instalacji gazowej w biurze Białogardzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Podczas wykonywanych prac mężczyzna położył saszetkę wraz z dokumentami na stół pingpongowy. Wystarczyła chwila jego nieuwagi i saszetką zainteresowali się dwaj mieszkańcy powiatu białogardzkiego, którzy w tym czasie przebywali w pomieszczeniu. Mężczyźni zabrali saszetkę, w której znajdowały się dokumenty oraz karta bankomatowa. Po kradzieży, 20 i 15 – latek poszli do sklepu, gdzie za pomocą karty zbliżeniowo zapłacili za zrobione zakupy. Następnie połamali kartę i wyrzucili ją a znajdujące się w saszetce dokumenty zabrali ze sobą. Pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że doszło do kradzieży saszetki, złożył w tej sprawie zawiadomienie na Policji. Białogardzcy kryminalni szybko wytypowali podejrzewanych o ten czyn sprawców, okazali się nimi mieszkańcy powiatu białogardzkiego w wieku 15 i 20 lat. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania starszego z podejrzewanych i podczas przeszukania zabezpieczyli ukradzione dokumenty. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu. Dorosły sprawca za swój czyn odpowie przed Sądem, natomiast nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.    ...
 

Za znieważenie policjantów odpowiadał w trybie przyspieszonym

24 Listopada 2015 godz. 8:32 KPP Białogard / KPP Białogard
W sobotę w Białogardzie podczas kontroli drogowej policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie zostali znieważeni przez mężczyznę, który w następstwie za swoje zachowanie został zatrzymany i w trybie przyśpieszonym usłyszał skazujący go wyrok.                                                    Do znieważenia policjantów doszło podczas przeprowadzanej kontroli drogowej na ulicy Piłsudskiego w Białogardzie. Mężczyzna był nie zadowolony z przeprowadzanej wobec niego kontroli. Podczas pełnienia przez policjantów obowiązków służbowych obrażał ich słowami wulgarnymi i nie reagował na pouczenia o tym, że takie zachowanie jest niezgodne z prawem.   27 latek mieszkaniec Białogardu został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Dzień później po przedstawieniu zarzutów, został skazany przez sąd w trybie przyspieszonym na karę: 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 3 lat próby, zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonych po 500 zł, świadczenie płatnicze na rzecz placówki opiekuńczo-wychowawczej „Dom Pod Świerkiem” w Białogardzie.   Pamiętajmy:   „Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.   Zatem jako ostrzeżenie, powinniśmy trzymać nerwy na wodzy i w obecności policjantów czy innych funkcjonariuszy publicznych ( że jest nim także nauczyciel ) dbać o kulturę naszego języka. Nie należy używać epitetów odnoszących się personalnie do osoby, której działanie nam się nie podoba. Nie posuwajmy się do wulgaryzmów i innych słów uważanych powszechnie za obraźliwie.   Konsekwencje za znieważenie funkcjonariusza mogą być bowiem dotkliwe.          ...
 

„Mój przyjaciel pies”

18 Listopada 2015 godz. 7:21 gmina-bialogard.pl
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziejkocha Ciebie niż samego siebie". J. Billings    W Bibliotekach Gminy Białogard na przełomie października i listopada została przeprowadzona akcja „Mój przyjaciel Pies”. Akcja polegała na spotkaniach dzieci, młodzieży oraz dorosłych w Bibliotekach na zajęciach plastycznych, pogadankach z zaproszonymi gośćmi, lekcjach bibliotecznych o tematyce związanej z naszymi czworonożnymi pupilami. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z Dogoterapii prowadzone przez Panią Joannę Piecuch. Podczas tych zajęć dzieci wykonywały wiele ćwiczeń z psem – terapeutą rasy Flat Coated Retriever. Pani Joasia uczyła dzieci zachowań podczas niespodziewanego spotkania z psem. Dzieci wysłuchały wierszy, których bohaterami byli ich pupile.    W Bibliotece w Stanominie i filii bibliotecznej w Podwilczu odbyło się spotkanie z Panem Jerzym Harłaczem – Prezesem Inspektoratu Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” w Białogardzie, który przedstawił historię powstania schroniska w Białogardzie. Opowiedział o jego funkcjonowaniu, opiece nad czworonogami i zasadach adopcji zwierzaków.    O podobnej tematyce odbyło się spotkanie z lekarzem Weterynarii, który przybył na spotkanie ze swoim pupilem Gają – psem zaadoptowanym ze schroniska. Zarówno dzieci jak i dorośli dowiedzieli się na czym polega praca Weterynarza, jak zachowywać się przy psach i jak dbać o swojego pupila.    Kolejnym gościem, który wziął udział w naszej akcji była Leśniczy Pani Aneta Chilmańska. W filii bibliotecznej w Pomianowie dzieci otrzymały wiele ciekawych informacji na temat pracy leśniczego, zachowania w lesie oraz dokarmiania zwierząt zimową porą. Pani Aneta pokazała dzieciom przyrządy, którymi posługuje się na co dzień w swojej pracy. Każdy uczestnik otrzymał od naszego gościa drobny upominek.    Podczas akcji „Mój przyjaciel pies”, we wszystkich bibliotekach z terenu Gminy Białogard odbywały się zajęcia plastyczne – rysowanie, malowanie naszych czworonożnych przyjaciół, lepienie z masy solnej, zastosowanie metody „orgiami”, wykonanie plakatu z rasami psów i wiele innych ciekawych zajęć. Nieodłącznym elementem naszych spotkań było głośne czytanie bajek i wierszy o tematyce „Mój przyjaciel pies”.    Na początku naszej akcji został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci do lat 12 z terenu Gminy Białogard zgodny z tematyką naszej akcji. Pracę należało złożyć do 12 listopada br. Komisja złożona z pracowników Urzędu Gminy Białogard dokona wyboru najciekawszych prac, które zostaną nagrodzone drobnymi upominkami ufundowanymi przez Wójta Gminy Białogard, a wybrani szczęśliwcy odwiedzą schronisko w Białogardzie.    Wszystkim gościom oraz uczestnikom akcji „Mój przyjaciel pies” dziękujemy za mile spędzony czas, a sponsorom za pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Ewa Juszczyk-Lachs ...
 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

24 Listopada 2015 godz. 11:02 gmina-bialogard.pl
   Dnia 28 października 2015 r. w siedzibie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która wyłoniła laureatów konkursu fotograficznego „BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS" realizowanego w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży”, dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014 oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.    Zgodnie z regulaminem w konkursie mogli uczestniczyć uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa zachodniopomorskiego. W konkursie wzięło udział 445 uczniów! Komisja składająca się z osób na co dzień zajmujących się fotografią profesjonalną, wyłoniła zwycięzców z ponad tysiąca nadesłanych prac, w trzech kategoriach wiekowych: I-III, IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum.    Ze Szkoły Podstawowej w Rogowie, w konkursie w kategorii klas I- III wzięli udział następujący uczniowie klasy II a, prowadzonej przez wychowawczynię Bogusławę Muchę: Kirił Palyonko - trzy zdjęcia pn. „ Gruszka”, „ Róża”, „ Ślad” Julia Litewka - zdjęcie „ Ćma” Małgorzata Miszczak - trzy zdjęcia „ Muchomor”, „ Żubr”, „ Borowik”.    Uczeń klasy II a Kirił Palyonko zajął zaszczytne II miejsce, za które nagrodą jest tablet. Gratulujemy Kirił! Godnie reprezentujesz klasę i naszą szkołę.    Wszystkim uczestnikom konkursu również należą się serdeczne podziękowania za udział w tak prestiżowym konkursie i życzenia powodzenia w rozwijaniu talentu i zamiłowania do fotografii.     Wychowawca klasy II a- Bogusława Mucha   ...