Sport

9 Czerwca 2014 godz. 14:13
bksiskra.futbolowo.pl

Awans Iskry!

Dzisiejszy mecz niestety nie należał do wygranych dla naszej drużyny, Liderem dzisiejszego spotkania został Piast Drzonowo, lecz... Co prawda pierwsza bramka należała do Iskry co więcej, należała do obecnego Króla Strzelców, który w 10 minucie ustalił wynik 1:0. Dzięki zawodnikowi Piasta Drzonowo (Zelmachowicz) radość Iskry nie trwała zbyt długo, ponieważ już w 20 minucie wynik zmienił się na 1:1 z kolei w 28 minucie na 2:1.  W 35 minucie białogardzką drużynę na duchu podnosi Damian Lisiak kończąc tym samym pierwszą połowę spotkania wynikiem 2:2. Nie stety  w 68 minucie zawodnik Piasta wbija kolejną bramkę naszej drużynie, która zakończyła spotkanie wynikiem 2:3 dla przeciwnika Iskry. Po tak wyczerpujących 90 minutach przyszedł czas na rzeczy milsze... Tak więc, Białogardzka Iskra miejsce w IV lidze wywalczyła sobie już w piątym spotkaniu przed końcem rozgrywek. Dziś natomiast, po ostatnim meczu rozegranym na własnym boisku nasi Piłkarze zostali nagrodzeni za swoją prace i wysiłek. Puchar, podziękowania, ogromna radość, której nie można było nie zauważyć towarzyszyła Iskrze do ostatniej minuty na murawie. W tym miejscu należy wspomnieć także o naszym Królu Strzelców Łukaszu Jarzębskim, który na swoim koncie ma 28 bramek. BRAWO!  Naszym Panom z drużyny możemy tylko  podziękować za trud jaki włożyli w pracę na drodze awansu do wyższej ligi i życzyć powodzenia i jeszcze więcej sił w następnym sezonie!
19 Maj 2014 godz. 12:00
MSz / bialogard.info

Wiktoria z brązem, Nikola piąta

Białogardzianki bardzo dobrze spisały się na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, dokładając swoją cegiełkę do 1. miejsca reprezentacji Polski w klasyfikacji drużynowej. W Volos w Grecji odbyły się XXVIII Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Imprezę z udziałem 368 zawodników z 21 krajów min. Armenii, Rosji, Hiszpanii, Grecji, Rumunii, Libanu, Iranu, Włoch, Francji, Niemiec i oczywiście Polski przeprowadzono w dniach 9-10 maja.       Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Minister Zdrowia Grecji oraz Prezydent EKF Shihan Antonio Pinero. W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się zawody juniorów, kadetów oraz dzieci w kumite i kata w 30 konkurencjach. W drugim dniu rozegrano zawody seniorów, w kumite i kata w 14 konkurencjach.       Polska zdobyła łącznie 41 medali, zajmując w klasyfikacji drużynowej 1. miejsce. W mistrzostwach wystartowały Wiktoria Szumska i Nikola Szumska, siostry, mieszkanki Białogardu, trenujące na co dzień pod okiem sensei Cezarego Banasiaka (II dan) w mieleńskim Klubie Sztuk i Sportów Walki. Białogardzianki zaprezentowały wysoki poziom. Wiktoria zdobyła brązowy medal w konkurencji kumite (walki), a Nikola zajęła piąte miejsce po emocjonującej walce z mistrzynią Europy, Rosjanką Fattakhovą Guzel.     W zorganizowaniu wyjazdu Nikoli i Wiktorii na tę prestiżową imprezę pomocy udzielili: burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński, starosta białogardzki Tomasz Hynda, sensei Grzegorz Downar-Zapolski (II dan, karate shotokan), państwo Irena i Waldemar Kuchmeccy oraz pani Krystyna Szumska.